Strona główna
opoka.org.pl
2018-06-08 14:42
S. Zielińska / Salve TV

Był przestępcą. Teraz słyszy głos Boga

Jaki jest głos Boga? Jak wyglądają wizje Alana Amesa? Czy Bóg mówi coś na temat Polski?


- Polacy są wspaniałymi wierzącymi, korzystającymi z sakramentów. Pan Bóg mówi nie porzucajcie wiary, nie zostawiajcie jej, dlatego, że Polska ma istotne zadanie w przemianie świata. Pan Bóg chce błogosławić Polsce - mówił Alan Ames.

- To było jakieś dwadzieścia lat temu. Byłem w najciemniejszym okresie mojego życia. Nie wierzyłem wtedy w Boga, nie chodziłem do Kościoła, ale Jezus dotarł do mnie, przedostał się przez ciemność, w której żyłem - opowiadał.

- Jezus powiedział do mnie te trzy wspaniałe słowa "Ja Ciebie kocham" - dodawał.

- Wiedziałem, że w tych trzech słowach zawiera się Boska prawda. Byłem wtedy uzależniony od wielu rzeczy, ale po usłyszeniu tych słów, wszystkie nałogi odeszły - mówił.

- Miałem czterdzieści lat. Pan powiedział mi, że jeżeli będę żył wiarą katolicką, to te doświadczenia będą miały miejsce. Modlę się każdego dnia, bym mógł żyć wiarą. Wizje mają miejsce co kilka dni. Lokucje dzieją się codziennie. To wszystko jest przedmiotem badań kościoła - wyjaśniał Alan Ames.

- Jeżeli miałbym do wyboru wizje, czy chodzenie na Mszę Świętą. Wybrałbym chodzenie na Mszę Świętą. Bo choć słyszenie głosu Jezusa jest wspaniałe, to jednak Eucharystia jest czymś o wiele wspanialszym, dlatego że w Eucharystii każdy może doświadczyć Boga w niepowtarzalny sposób, zjednoczyć się z Nim - mówił.

- Głównym przesłaniem jest to, że Bóg kocha wszystkich - podsumował.


Źródło: Karolina Zaremba, Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-06-08 13:14:31
miniaturka

Bp Śmigiel: Całe duszpasterstwo winno być rozumiane w kluczu rodzinnym

W Polsce całe duszpasterstwo winno być rozumiane w kluczu rodzinnym – powiedział KAI bp Wiesław Śmigiel, wybrany wczoraj na nowego przewodniczącego Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.
2018-06-08 13:56:24
miniaturka

Papież: list do o. Gustava Gutierreza, twórcy teologii wyzwolenia

Papież Franciszek napisał list do peruwiańskiego teologa Gustavo Gutierreza, jednego z twórców teologii wyzwolenia, z okazji jego 90. urodzin.
2018-06-08 14:17:17
miniaturka

Papież: dzieła miłosierdzia drogą miłości, której uczy Jezus

Miłość Boga jest miłością bez granic. Jej wielkość wyraża się w uniżeniu i czułości – to myśl przewodnia homilii wygłoszonej przez Franciszka na Mszy w Domu św. Marty.
2018-06-08 15:27:10
miniaturka

Prewencja wobec przestępstw na tle seksualnym wobec dzieci i młodzieży w Kościele

Abp Wojciech Polak zaapelował o opracowanie w diecezjach i zgromadzeniach zakonnych szczegółowych dokumentów dotyczących ochrony dzieci i młodzieży przed przestępstwami wykorzystywania na tle seksualnym.
2018-06-08 15:49:05
miniaturka

Episkopat przyjął nową podstawę programową katechezy

Na trwającym w Janowie Podlaskim 379. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski biskupi zatwierdzili nową podstawę programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce.
2018-06-08 16:17:22
miniaturka

Duchowość na pielgrzymim szlaku - XXVI Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka Białystok - Wilno

Czy dam radę? Czy podołam? Czy wytrwam? Czy to dla mnie? Czy warto? Bardzo wielu z nas stawia powyższe pytania, kiedy podejmujemy decyzję wyruszenia na pątniczy szlak.