Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-13 12:03
AC / Salve TV

Breakdance z mocą - świadectwo Mefo

Zaczął tańczyć, by podrywać dziewczyny. Spotkał kapłana, który odmienił jego życie. Teraz za pomocą breakdance prowadzi terapie dla narkomanów i dzieci z domów dziecka i ewangelizuje.

- Mam takie przekonanie, że ja nic nie muszę mówić tym dzieciom o Bogu. Mam wrażenie, że nie muszę nawet nic pokazywać. To jest w samej relacji, że my siedzimy i gadamy. Jest taki fragment w Ewangelii, że Jezus czynił cuda, ale nie mówił kim jest. Siedział i czynił cuda, wszyscy otwierali gały, a On nawet nie powiedział, że jest Synem Bożym. Mam wrażenie, że jest tak samo. Jest w tobie Bóg, który działa i obraca te dzieciaki w odpowiednim kierunku. I nagle jest sytuacja,w której ty się przeżegnasz i się wszystko zgadza - mówił Mefo.

źródło: Karolina Zaremba, Salve TV - Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-04-13 11:07:59
miniaturka

Dziś na KUL-u spotkanie z kard. Stanisławem Dziwiszem

"Świadek życia Świętego", tak zatytułowano spotkanie z najbliższym współpracownikiem Jana Pawła II.
2018-04-13 11:14:53
miniaturka

Biskupi amerykańscy dziękują za „Gaudete et exsultate”

Amerykańscy biskupi są wdzięczni Papieżowi Franciszkowi za adhortację „Gaudete et exsultate”. Kard. Daniel DiNardo stwierdził, że słowa tego dokumentu są mocne i prostolinijne.
2018-04-13 11:20:54
miniaturka

Madryt: kaplica św. Izydora ponownie otwarta dla wiernych

Po 30 latach została ponownie otwarta dla wiernych kaplica św. Izydora, patrona Madrytu. Kaplica będzie miejscem szczególnej modlitwy o opiekę i błogosławieństwo dla najmłodszych.
2018-04-13 12:37:57
miniaturka

Kraków: Rejs po Wiśle dla Aleppo

Stowarzyszenie PKWP i Krakowska Grupa AMNIS organizują rejs po Wiśle, by wspomóc akcję „Mleko dla Aleppo”. Dochód z biletów przeznaczony będzie na zakup mleka dla najmłodszych mieszańców objętego wojną miasta.
2018-04-13 13:05:08
miniaturka

Włoski teolog uważa, że deklaracja ws. Amoris laetitia jest bezużyteczna

Zdaniem wykładowcy Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego, wbrew zarzutom sygnatariuszy deklaracji, treść adhortacji w niczym nie zmienia prawd wiary katolickiej.
2018-04-13 13:44:31
miniaturka

To już jutro - Dzień Ludzi Bezdomnych!

Już jutro obchodzimy nieformalne święto – Dzień Ludzi Bezdomnych. Pracownicy i wolontariusze Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, chcą w tym dniu zabrać głos w imieniu tych często stygmatyzowanych, odrzucanych i spychanych na margines.