Strona główna
opoka.org.pl
2019-02-15 12:28
ek / KAI

Bp Tomasik modlił się przy grobie św. Jana Pawła II

- Modlimy się za naszą ojczyznę, aby nigdy nie wyeliminowała Chrystusa z życia społecznego, politycznego i z serc Polaków - mówił biskup Henryk Tomasik podczas Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II w Rzymie.

Autor/źródło: Ryszard Hołubowicz/commons.wikimedia.org/licencja CC BY-SA 3.0

Biskup Henryk Tomasik zachęcał w homilii do wzorowania się na patronach Europy - św. Cyrylu i Metodym, których święto było obchodzone 14 lutego. - Obaj szukali dobrego języka, aby przekazać Ewangelię. To jest nam potrzebne. Przede wszystkim język, który wyraża kulturę, szacunek dla drugiego człowieka. Potrzebne jest dobre słowo, abyśmy dobrze wypełnili polecenie Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: "Wypłyń na głębię" - mówił w homilii ks. bp Henryk Tomasik.

Biskup radomski dziękował Bogu za pontyfikat św. Jana Pawła II, który "jest dla nas wzorem zatroskania o ewangelizowanie świata". - Modlimy się za naszą Ojczyznę, aby nigdy nie wyeliminowała Chrystusa i Ewangelii ze swego życia, z życia społecznego, politycznego, z życia kultury i przede wszystkim z serc Polaków. Modlimy się o dar wiary dla nas, byśmy odważnie wyznawali ją w każdej sytuacji i pomagali braciom w przyjęciu Chrystusa - mówił biskup radomski.

W koncelebrze udział wzięli: kard. Konrad Krajewski – jałmużnik papieski, abp Juliusz Janusz – emerytowany nuncjusz apostolski, bp Łukasz Buzun – biskup pomocniczy diecezji kaliskiej i około osiemdziesięciu księży, w tym ks. Albert Warso z watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. 

Wcześniej ordynariusz radomski odwiedził w rzymskim szpitalu 3-letnią Marysię ze Świdnika, która choruje na złośliwy nowotwór mózgu. Bp Tomasik z ojcem dziewczynki spotkał się w czasie polskiej liturgii przy grobie papieża-Polaka. Biskup rozmawiał z rodzicami dziewczynki, zapoznał się również z akcją Polska Krew Dla Szpitala Dzieciątka Jezus w Rzymie. Dziewczynkę odwiedził także ks. Grzegorz Suchodolski - wieloletni szef Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. 

Marysia Szlązak to 3-letnia dziewczynka ze Świdnika koło Lublina, która choruje na złośliwy nowotwór mózgu. Po diagnozie i pierwszej operacji, w czerwcu 2018 roku, jest cały czas hospitalizowana – najpierw w lubelskim szpitalu dziecięcym, a obecnie w szpitalu Bambino Gesu w Rzymie. Przeszła już kilka cykli chemioterapii, a liczne powikłania wymagały wielu różnych zabiegów chirurgicznych. 

rm / Radom, Rzym

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy