Strona główna
opoka.org.pl
2018-06-07 12:42
S. Zielińska / SNE Gliwice

Bp Antoni Długosz - Wychowanie dzieci w wierze

Jak sprawić, żeby dzieci pokochały Boga, pokochały Kościół, wartościowały swoje życie w kategoriach Bożych przykazań, Bożych praw? - na to i inne pytania dotyczące wychowania dzieci w wierze odpowiada bp Antoni Długosz.

Michał Świderski, lider wspólnoty Szkoła Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego w Gliwicach, rozmawia z ks. biskupem Antonim Długoszem na temat wychowania dzieci w wierze.

Polecamy także nauczanie bpa Antoniego Długosza: Zdrowa rodzina jako istota wychowania dziecka.


***

"Szkoła Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego jest wspólnotą osób, którą można umieścić w nurcie ruchów zmierzających ku podjęciu osobistej decyzji wiary i oddania się Bogu. Przez swą działalność dąży do uformowania katolików w ten sposób, by każdy był świadomy i gotowy do podjęcia, wg swych możliwości, dzieła ewangelizacji. (…) Zarówno w nauczaniu, jak i w metodzie pracy Szkoła zgodna jest z nauką Kościoła realizując wezwanie do nowej ewangelizacji". – słowa ks. bp Gerarda Kusza na temat SNE Diecezji Gliwickiej.

Realizując swoje cele SNE organizuje szereg kursów ewangelizacyjnych i formacyjnych o różnorodnej tematyce. Prowadzi systematyczną formację osób należących do wspólnoty w ramach małych grup.

Więcej informacji na stronie: www.snegliwice.org 


Źródło: Szkoła Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego w Gliwicach

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-06-07 11:11:43
miniaturka
play

Ks. Marek Dziewiecki: Czy istnieje powołanie do bycia singlem?

Czy wszyscy powołani są do małżeństwa i rodziny? Czy istnieje powołanie do bycia singlem? Dlaczego jest coraz więcej singli?
2018-06-07 11:52:17
miniaturka

Kraków: dziś tradycyjny pochód Lajkonika

W czwartek ulicami Krakowa przejdzie pochód Lajkonika. To jedna z najbarwniejszych tradycji miasta. Pochód odbywa się zawsze w oktawie Bożego Ciała.
2018-06-07 12:18:16
miniaturka

Papież Franciszek zaproszony do Emiratów, coraz bardziej katolickich

Ojciec Święty został zaproszony do złożenia wizyty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Obecność chrześcijan w tym islamskim kraju jest coraz liczniejsza.
2018-06-07 13:22:38
miniaturka

Kard. Sgreccia: w Amoris laetitia Franciszek nie chciał zmienić doktryny

Były prezes Papieskiej Akademii Życia przypomina, że w sprawie Komunii dla rozwiedzionych żyjących w nowych związkach nadal obowiązują warunki przedstawione przez św. Jana Pawła II.
2018-06-07 13:47:32
miniaturka

Eucharystia - tematem zatwierdzonego przez KEP programu duszpasterskiego 2019-2022

"Eucharystia – źródło, szczyt i misja Kościoła" - to temat programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2019-2022. Program przyjęto dziś podczas 379. Zebrania plenarnego KEP w Janowie Podlaskim.
2018-06-07 14:18:44
miniaturka

Finał 14. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki i 15. Ogólnopolskie Dni Integracji

Polskie gwiazdy piosenki i znani aktorzy wraz z osobami niepełnosprawnymi wystąpią 9 i 10 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie podczas finału 14. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. W tym roku zabrzmią utwory Zbigniewa Wodeckiego.