Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-29 14:45
S. Zielińska / Salve TV

Bóg uzdrowił go z jąkania. "Uzdrowił mnie, bym Go głosił"

Goście Tematu Dnia, Ramona i Jan Figatowie, inicjatorzy akcji "Biblia90dni", członkowie wspólnoty modlitewnej "Pocieszyciele Maryi", twórcy vloga "Jednym Sercem", opowiadają o swoim doświadczeniu Boga.

 - Ci, którzy doświadczyli Bożej Miłości nie są w stanie milczeć, nie są w stanie pozostać bierni, więc dzięki temu, że doświadczyliśmy Bożej mocy i obecności, to odpowiadamy na tę łaskę. Dlatego staramy się "jednym sercem" Go głosić - mówił Jan Figat.

- To było od zawsze, że Bóg nas kochał, ale nie zawsze zdawaliśmy sobie z tego sprawę - dodawał.

- Kiedy doświadczyłam Bożej Miłości, doświadczyłam, że Bóg jest realną osobą, że nie jest gdzieś daleko, że naprawdę obchodzą Go moje sprawy. W momencie swojego nawrócenia moje życie się przemieniło. Kiedy oddałam Jezusowi Chrystusowi swoje życie, doświadczyłam nie tylko Jego Miłości, ale tego, że On chce mnie wspierać w każdym pragnieniu, które mam w sercu. To było dla mnie ogromne odkrycie - opowiadała Ramona Figat.

Pytani o to, jak konkretnie wyglądało Boże działanie, mówili:

- W pewnym momencie Bóg mnie uzdrowił. W 2013 roku uzdrowił mnie z jąkania. To się stało poniżej jednej sekundy, po prostu uznał, że to jest ten moment, w którym może mnie uzdrowić i, w którym mogę tę łaskę przyjąć. Ci, którzy znali mnie jeszcze przed tym czasem, wiedzą, jaki miałem problem, jak nie byłem w stanie wypowiadać słów publicznie. Nie byłem w stanie nic przeczytać publicznie, nie przeczytałbym żadnego tekstu bez jąkania - wyjaśniał Janek.

- Bóg uzdrowił mnie po to, żebym Go głosił - podkreślał.

Jak zaznaczyła Ramona, "żeby doświadczyć Miłości, trzeba podjąć decyzję, powiedzieć Bogu tak".

Goście Tematu Dnia odnieśli się również do akcji Biblia90dni:

- Akcja polega na tym, żebyśmy wspólnie czytali Pismo Święte. Pismo Święte można streścić jednym słowem "Chrystus". Czytając Pismo Święte poznajemy Jego Osobę. Zapraszamy do wspólnego czytania Pisma Świętego, poznawania Chrystusa - tłumaczył Janek.

- Łatwiej jest postanowić czytanie Pisma Świętego przez okres trzech miesięcy. Jesteśmy w stanie się zmobilizować. Kolejną zaletą 90 dni jest to, że kiedy czytamy Pismo Święte przez godzinę, to widzimy Pismo Św. jako całość, widzimy jedność tego Słowa. Jesteśmy przesiąknięci tym Słowem - mówiła Ramona.

Źródło: Karolina Zaremba, Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-12-29 13:35:39
miniaturka

Z obowiązku i w trosce - remonty w 2017 r. na Jasnej Górze

Remont w Kaplicy Matki Bożej, przebudowa Sali Papieskiej, odnowa i zabezpieczenie nawierzchni bastionów, a także konserwacja wieży, a przy okazji nowe odkrycia - to tylko niektóre prace realizowane w 2017 r. na Jasnej Górze.
2017-12-29 13:51:37
miniaturka

Kondolencje Przewodniczącego Episkopatu po śmierci bp. Stanisława Kędziory

Życie i pracę Zmarłego cechowały umiłowanie poszukiwania i wypełniania Bożej woli i podporządkowania jej całego życia – napisał abp Stanisław Gądecki w liście kondolencyjnym po śmierci bp. Stanisława Kędziory.
2017-12-29 14:21:29
miniaturka

Papież: teologię należy studiować na kolanach

Na potrzebę zgłębiania tematów teologicznych w jedności z innymi zwrócił uwagę Papież w przemówieniu skierowanym do przedstawicieli Stowarzyszenia Teologów Włoskich.
2017-12-29 15:17:04
miniaturka

Abp Gądecki na rozpoczęcie Roku św. Stanisława Kostki

- Św. Stanisław Kostka to jeden z wielu młodzieżowych świętych, który dla Kościoła w Polsce jest wyjątkowym znakiem – mówi w rozmowie z KAI Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.
2017-12-29 16:01:13
miniaturka

W Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy - Msze św. wg specjalnego formularza

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy będzie obchodzony 14 stycznia. Na stronie mszazauchodzcow.pl zamieszczona jest propozycja do księży, żeby odprawiając Msze św. tego dnia użyli formularza mszy za uchodźców i wygnańców.
2017-12-29 18:00:44
miniaturka

Filipiny: Kościół pomaga ofiarom tajfunów

Caritas Filipin i krajowy sekretariat Akcji Społecznej przy Konferencji Episkopatu Filipin zbierają fundusze na pierwszą pomoc osobom dotkniętym przez ostatnie deszcze tropikalne.