Strona główna
opoka.org.pl
2018-07-30 15:13
S. Zielińska / Salve TV

Bóg objawia się w Warszawie

- Wspólnota to miejsce, gdzie człowiek jest kochany, akceptowany, przyjmowany, gdzie może czuć się bezpiecznie i może być sobą - mówiła Gabriela Fałkowska ze wspólnoty Woda Życia.


- Do wspólnoty zachęcił mnie mój brat. Zadziałał mechanizm ewangelizacji. Nie żałuję. We wspólnocie odnajduję konkretne spotkanie z Panem Bogiem, nie wirtualne, spotkanie z drugim człowiekiem - dodawał Wojciech Pietroń.

- Przez wiele lat miałam bardzo dużo pretensji do Pana Boga. Z jednej strony tęskniłam za spotkaniem z Nim, a z drugiej strony bałam się, że mnie skrzywdzi. Nie wierzyłam, że Pan Bóg mnie kocha. Przyszedł moment totalnego kryzysu. Nie mogłam sobie dać rady ze sobą, z tym co mnie otacza. Byłam u kresu wytrzymałości. Pojechałam na rekolekcje i w czasie nocnej adoracji wypowiedziałam wszystkie moje żale i pretensje do Pana Boga. Skończyłam z prośbą, by coś z tym wszystkim zrobił. Spłynął na mnie wtedy ogromny pokój - opowiadała Gabrysia.

- Charyzmatem wspólnoty jest ewangelizacja i to ona pogłębia relację z Panem Bogiem. Wprowadza na taki poziom, że człowiek nie chce się już wycofać. Zawsze byłem w kościele katolickim, byłem wierzący, ale ta relacja była różna. Czasem ograniczała się tylko do tęsknoty za Panem Bogiem We wspólnocie przybrała inny wymiar - zaznaczył Wojtek.


Źródło: Karolina Zaremba, Salve TV - Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-07-30 13:46:28
miniaturka

Bp Kamiński: Małżeństwo jest powołaniem królewskim

Małżeństwo jest powołaniem królewskim - powiedział bp Romuald Kamiński. Zwrócił jednocześnie uwagę, że bez świętych rodzin nie będzie powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
2018-07-30 14:08:35
miniaturka
play

Zniewolenie hazardem - modlitwa o uwolnienie

Boże Pogotowie to krótki cykl, w którym Jolanta Cherbańska, autorka książki pt: "Matt Talbot. Wyjście z mroku" odnosi się do uzależnień z duchowego punktu widzenia.
2018-07-30 14:38:32
miniaturka

Prymas do młodzieży polonijnej: zaufajcie Duchowi Świętemu

„Rozwój wiary i powołania, to najpierw i nade wszystko dzieło Ducha Świętego w nas” – przekonywał dziś uczestników II Kongresu Młodzieży Polonijnej abp Wojciech Polak.
2018-07-30 15:52:39
miniaturka

Abp Ryś na Przystanku Jezus: rozmowy o wierze nie zaczyna się od moralności

Mówmy najpierw, kim jest Bóg, który się objawił w Jezusie Chrystusie, a dopiero potem, co z tego wynika. – powiedział abp Grzegorz Ryś do ewangelizatorów Przystanku Jezus, podkreślając, aby rozmowy o wierze nie zaczynać od moralności.
2018-07-30 18:24:06
miniaturka

Papież: ludzie nie są towarem na sprzedaż

„Usłyszmy wołanie tak wielu braci wyzyskiwanych przez zbrodniczych handlarzy: oni nie są towarem, to osoby, ludzie i jako tacy powinni być traktowani” – apeluje na Twitterze Papież Franciszek w Światowym Dniu przeciwko Handlowi Ludźmi.
2018-07-30 18:39:07
miniaturka

Białoruś: 75. rocznica męczeństwa sióstr nazaretanek z Nowogródka

W Nowogródku na Białorusi obchodzono 75. rocznicę męczeństwa sióstr nazaretanek, które ofiarowały swoje życie, by uratować 120 osób z rąk Niemców.