Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-03 11:47
AC / Salve TV

Betlejem w Warszawie. Celebryci uwielbiają Boga

Jak podkreślał prezes Fundacji Chrześcijańskie Granie, ten koncert to akcja głodnych nakarmić, a jego dochód będzie przeznaczony dla tych, którzy nie mają chleba.

Gościem Tematu Dnia był Michał Guzek, prezes Fundacji Chrześcijańskie Granie, który w rozmowie z Ewą Pietrzak wyjaśniał, co daje nam śpiewanie kolęd.

- 4 stycznia odbędzie się Betlejem na Torwarze. To jedno z największych kolędowań. To trasa koncertowa, która rozpoczęła się 29 grudnia.  W Spodku kolędowało 10 tysięcy osób. To nie jest zwykłe kolędowanie – mówił Michał Guzek.

- Serdecznie zachęcam do tego, żeby parafie, wspólnoty, wybrały się razem. To bardzo istotne, by w tym czasie nikt  z nas nie był sam – dodawał.

Jak podkreślał prezes Fundacji Chrześcijańskie Granie, „koncert to akcja głodnych nakarmić, a jego dochód będzie przeznaczony dla tych, którzy nie mają chleba”.

- Betlejem to jest dom chleba. Ten koncert ma nas napełniać dobrem. Myślę, że koncert ma bardzo ważną rolę. Koncert jest takim zaproszeniem ludzi, którzy nie czują się w Kościele jak w domu. Zaprasza ludzi, którzy nie potrafią się odnaleźć w kulturze typowo chrześcijańskiej, albo gdzieś odpłynęli poprzez swoje niezbyt dobre wybory – opowiadał.

- Hala nie ogranicza tak jak kościół. Kościół jest przestrzenią sakralną, a hala świecką. Można powiedzieć, że poprzez wydarzenie artystyczne w Spodku 10 tys osób weszło w uwielbienie - mówił.

- Dzisiaj kolędy śpiewają zarówno wierzący, ale i ci, którzy poszukują. Łakniemy kolędowania. Betlejem pokazuje, że możemy być razem – zaznaczył.

- Kolędy są takim elementem łączącym – podkreślał Michał Guzek.

Zapraszamy również 5 stycznia o godz. 19:00 do Oratorium św. Jana Bosko na kolędowanie z ks. Andrzejem Daniewiczem.

źródło: Karolina Zaremba, Salve TV - Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-01-03 09:37:49
miniaturka

Madryt: zaproszenie na kolejne spotkanie Taizé

“Dziękuję wam, młodzi, za to, że przyjedziecie do Madrytu – miejsca spotkania, komunii i szerzenia wiary na cały świat” - powiedział w przesłaniu wideo kard. Carlos Osoro.
2018-01-03 10:21:58
miniaturka

Maroko: niespodziewany rozwój Kościoła

Kościół katolicki w Maroku doświadczył w ostatnich latach nowego dynamizmu.
2018-01-03 11:21:18
miniaturka

Meter Onlus: 2017 r. najwięcej przypadków przestępczości pedofilskich

Zdaniem Stowarzyszenia Meter Onlus rok 2017 był najgorszym jeżeli chodzi o przypadki pedofilii, pornografii dziecięcej, czy nadużyć seksualnych w stosunku do dzieci do 13 roku życia.
2018-01-03 12:19:29
miniaturka

Trwa VIII edycja konkursu Archiwum Wspomnień Jana Pawła II

Do 12 stycznia można zgłaszać się do udziału w VIII edycji konkursu dziennikarskiego Archiwum Wspomnień Jana Pawła II współorganizowanego przez Instytut Papieża Jana Pawła II i Fundację Wspomagania Wsi.
2018-01-03 12:45:50
miniaturka

6 stycznia – Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

W Uroczystość Objawienia Pańskiego Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Ofiary zbierane w polskich kościołach tego dnia przeznaczone są na Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie i pomoc misjonarzom.
2018-01-03 13:20:12
miniaturka

Abp Pizzaballa: wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za budowanie pokoju

„Wielcy tego świata nie są w stanie zapewnić pokoju, jeżeli maluczcy nie żyją nim na co dzień." - powiedział administrator apostolski łacińskiego patriarchatu Jerozolimy.