Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-05 15:53
S. Zielińska / KAI

"Paśnik" - nowy dominikański kanał na YouTube

O. Adam Szustak OP, wspólnie z ojcami: Wojciechem Jędrzejewskim, Tomaszem Nowakiem, Jackiem Szymczakiem i Tomaszem Zamorskim 17 września uruchamiają nowy kanał ewangelizacyjny "Paśnik" na YouTube.

Autor/źródło: MG, Maciej Górnicki, licencja: CC BY

"Chcę, żeby słowa Bożego było jeszcze więcej, żeby cały YouTube zalać słowem Bożym" - zapowiada o. Szustak na portalu dominikanie.pl

- YouTube jest dziś największą amboną świata i tam chcemy publikować dwa razy dziennie komentarze do Słowa Bożego. Każdy z nas wybiera sobie jakąś serię tematyczną. Ja np. chcę mówić o "mistrzach drugiego planu" - czyli o takich bohaterach Pisma Świętego, którzy pozostają na uboczu - wyjaśnia KAI o. Jacek Szymczak OP, jeden z autorów komentarzy biblijnych, które od 17 września będą rozpowszechniane za pomocą dominikańskiego kanału YouTube "Paśnik".

„Będzie to kanał kaznodziejski, biblijny i komentujący słowo Boże” - informuje o. Szustak. Kanał "Paśnik" rozpocznie działalność 17 września i każdego dnia będą na nim publikowane komentarze do Ewangelii, a także refleksje na temat biblijnych postaci i tematów. To jeden z dwóch kanałów, które dominikanie planują uruchomić jesienią. Kolejny rozpocznie działalność w październiku.

Jak zapowiada o. Szustak, obecność w mediach nie wyklucza prawdziwych spotkań. „Chcielibyśmy bardzo ruszyć w Polskę z wielkimi spotkaniami kaznodziejsko-wielbieniowymi. Wyobraźcie sobie wielotysięczną salę, gdzie razem będziemy mogli słuchać Słowa głoszonego z mocą i będziemy wielbić” – mówi zakonnik.

O. Szustak zachęca do wsparcia finansowego podjętych i planowanych przez niego projektów, np. za pośrednictwem platformy internetowej: patronite.pl/langustanapalmie.

abd / dominikanie.pl / Warszawa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-05 14:43:33
miniaturka

Na Jasnej Górze w środę początek Ogólnopolskiego Kongresu Różańcowego

„Różaniec ratunkiem dla świata” – pod tym hasłem w dniach 6-8 września na Jasnej Górze odbędzie się I Ogólnopolski Kongres Różańcowy.
2017-09-05 15:16:22
miniaturka

W Tarnowie odbędzie się Międzynarodowy Zjazd Animatorów Spotkań Małżeńskich

Mówią różnymi językami, żyją w innych kulturach, ale łączy ich idea pomagania małżeństwom. Od 8-10 września w Tarnowie odbędzie się Międzynarodowy Zjazd Animatorów Spotkań Małżeńskich.
2017-09-05 15:28:54
miniaturka

Dzień Adopcji Serca z udziałem Metropolity Poznańskiego

We wtorek, 5 września o godz. 17:30, w parafii p.w. Chrystusa Sługi w Poznaniu odbędzie się diecezjalna uroczystość Dnia Adopcji Serca.
2017-09-05 18:10:06
miniaturka

Papieski tweet: dawajcie radość i nadzieję na wzór Matki Teresy

„Jak Matka Teresa otwórzmy horyzonty radości i nadziei dla tylu ludzi pozbawionych zaufania, a potrzebujących zrozumienia i czułości” – napisał dziś Papież na Twitterze.
2017-09-05 18:58:54
miniaturka

Warszawa: inauguracja nowego roku w Centrum Formacji Misyjnej

Mszą św. pod przewodnictwem bp. Jerzego Mazura w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie rozpoczęto nowy rok formacyjny. Przez najbliższe dziewięć miesięcy 22 osoby będą przygotowywały się do wyjazdu na misje.
2017-09-05 19:04:37
miniaturka

Książka „Królowa” na 300-lecie koronacji Jasnogórskiego Obrazu

W najbliższy piątek 8 września przypada dokładnie 300. rocznica koronacji wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej. W związku z jubileuszem powstała również niezwykła książka, zatytułowana „Królowa”. Jej prezentacja odbyła się dziś w Warszawie.