Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-06 12:04
AC / Salve TV

Były przestępca opowiada o swoim nawróceniu. Mocne świadectwo

- Ten sen zmienił wszystko w moim życiu - opowiada 44-letni Paweł Cwynar. Sen, który sprawił, że w zakładzie karnym poszedł do kościoła i do spowiedzi.

Obdarzony zaufaniem przez rodziców, z dobrego domu, jako nastolatek trafił na ścieżkę przestępczą. Kradł, pobił milicjanta i niemal nie zabił człowieka. Z czasem dokonywał międzynarodowych przestępstw. Był bezwzględny. Przestępstwa stały się jego zawodem, a w mediach pojawiły się za nim listy gończe. W 2005 roku został zatrzymany przez CBŚ za handel bronią na dużą skalę. Został osadzony w izolatce jako szef grupy. Miał być świadkiem koronnym. Aż w końcu zdarzył się dziwny przypadek, który całkowicie zmienił jego życie.

Teraz Paweł apeluje do swoich byłych znajomych i przyjaciół:

"Ta propozycja od Pana Boga jest również skierowana do każdego z Was. Stawka jest najwyższa z możliwych. Wiem, że lubicie grać wysokimi stawkami".

ŚWIĘTY OGIEŃ to historie nawrócenia, pogmatwane życiorysy, historie działania Bożego światła w życiu. Oglądaj nowy cykl na www.salvetv.pl

„Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął” (Łk. 12.49). Jeśli ktoś chce podzielić się świadectwem swojej wiary, może napisać na adres swiety.ogien.swiadectwa@gmail.com.

źródło: Salve TV - telewizja internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-08-06 08:06:52
miniaturka

Bliski Wschód: chrześcijan coraz mniej, obecnie ponad 14,5 mln

Chrześcijan na Bliskim Wschodzie (Cypr, Egipt, Irak, Izrael, Jordania, Liban, Palestyna, Syria i Turcja) jest obecnie 14.525.880 na ok. 258 mln mieszkańców.
2017-08-06 08:38:31
miniaturka

Para prezydencka wspiera akcję „Tornister pełen uśmiechów”

Prezydent wraz z małżonką po raz kolejny włączyli się w akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. W tym roku przygotowali własnoręcznie 5 szkolnych wyprawek.
2017-08-06 09:06:20
miniaturka

Białystok: VII Podlaska Biesiada Trzeźwości

„Każdy z nas jest dziś zapraszany, aby odnalazł swoją Górę Tabor, aby przeżyć przemianę własnego serca i własnego życia” – mówił abp Tadeusz Wojda w Wasilkowie podczas VII Podlaskiej Biesiady Trzeźwości.
2017-08-06 12:33:44
miniaturka

Uroczystość odpustowa w parafii Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach

Dziś o godz. 11.00 w parafii Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach została odprawiona w intencji parafian uroczysta Msza odpustowa, której przewodniczył bp Jan Kopiec.
2017-08-06 13:12:30
miniaturka

Święto Przemienienia Pańskiego – boskość i wszechmoc Jezusa

Obchodzone 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego ukazuje prawdę o boskości Jezusa, jego wszechmocy i wielkości. Dla nas oznacza to, że ma On moc by przemieniać nawet najtrudniejsze życiowe sytuacje – podkreśla rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.
2017-08-06 14:02:31
miniaturka

Nowy Targ: pierwsza w Polsce tablica poświęcona kard. Franciszkowi Macharskiemu

Pierwszą w Polsce tablicę pamiątkową poświęconą zmarłemu rok temu wieloletniemu metropolicie krakowskiemu kard. Franciszkowi Macharskiemu poświęcono w niedzielę 6 sierpnia w parafii pw. NSPJ w Nowym Targu.