Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-28 15:45
S. Zielińska / KAI

Trwa IV Nadmorska Ewangelizacja

Ponad 50. ewangelizatorów można spotkać na polskich plażach oraz ulicach nadmorskich miast w ramach IV Nadmorskiej Ewangelizacji.

Autor/źródło: © photogenica.pl, Brian Eberle

Ewangelizatorzy przyjechali na wybrzeże z różnych stron kraju. Wyruszyli bez żadnych środków do życia, by nawracać napotkanych ludzi i dzielić się swoim świadectwem życia. Odwiedzili m.in. Grzybowo, Ustronie Morskie, Gąski, Ustkę i Dąbki.

- Generalnie jesteśmy przyjmowani bardzo życzliwie. Ja w tej ewangelizacji idę już trzeci raz. Ludzie są otwarci, dziękują nam za to, że coś takiego też dzieje się w Kościele – mówi saletyn, ks. Jacek Sokołowski.

Duszpasterz przyznaje, że podczas głoszenia Dobrej Nowiny wydarzają się rzeczy wyjątkowe. - Kiedy byliśmy w Grzybowie po Mszy św. podeszła do nas kobieta, pani Anna. Powiedziała, że trzy lata temu była na wypoczynku w tym samym miejscu. Uczestniczyła wtedy w modlitwie o uzdrowienie podczas ewangelizacji.

Powiedziała nam, że została wtedy uzdrowiona z wieloletniego bólu kręgosłupa, ale nie miała odwagi, aby o tym powiedzieć. W tym roku podzieliła się swoim świadectwem podczas Eucharystii. Na tym nie koniec - okazało się, że pani Anna jest lekarzem. Dla niej, osoby, która podchodzi w sposób bardzo racjonalny do tego typu rzeczy, to uzdrowienie jest czymś zupełnie niewytłumaczalnym – opowiada ks. Sokołowski.

Każdy dzień ewangelizacji rozpoczyna się od wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Następnie uczestnicy ruszają na plażę i ulice miast, gdzie między 10.00 a 19.00, starają się zaprosić napotkanych ludzi na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, rozdając pieszym ulotki.

- To umacnia moją wiarę. W trudach życia, jak człowiek jest zgaszony, iść i głosić to jest jedyny ratunek – mówi Wioleta Łosiniecka, która przyjechała z Krakowa. - Wiara wzrasta jak jest pomnażana. Ja tak żyję po prostu. To jest łaska. Bóg tak poprowadził moje życie, że dał mi poznać ludzi. To tkwiło w moim sercu. Ja pragnę wyjść i powiedzieć ludziom o Jezusie. Nawet jak wcześniej żyłam w grzechu i to moje życie było różne, to pragnienie istniało. Tylko wtedy było zagłuszane tysiącami spraw. Najtrudniej jest głosić w swojej wspólnocie. Tutaj jest trochę łatwiej, jestem na obcej ziemi – tłumaczy Wioleta Łosiencka.

Ewangelizatorzy najbliższy weekend spędzą w Mielnie. Ich znakiem rozpoznawczym są koszulki z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego. - Koszulki zwracają uwagę ludzi, ja nie mam problemu z tym, bo nie wstydzę się swojej wiary – stwierdza 23-letni Kamil, mieszkaniec koszalińskiego Domu Miłosierdzia. W swojej obecności nad morzem widzi wiele korzyści. - Doświadczenie życiowe, pogłębiam swoją relację z Panem Bogiem. Tworzymy wspólnotę i uczymy się żyć we wspólnocie - podkreśla.

Piąty raz uczestniczy w nadmorskiej inicjatywie Bartosz Pawlaczyk z Poznania. - Krok po kroku Bóg dawał się nam oswoić z tym, że wychodzimy do ludzi. Nie zostawił nas samych. Jego łaska nas przemienia i ośmiela – zaznacza Bartosz Pawlaczyk. Dodaje, że działać w grupie jest raźniej i łatwiej, choć nie było łatwo przełamać się by wyjść do ludzi.

"Działamy razem z Bogiem. Nie używamy żadnych technik, metod, trików. Mówimy o tym, jak my spotkaliśmy Pana. Przychodzimy, mówimy, zapraszamy do modlitwy. To Bóg działa" - przekonuje Bartosz.

Organizatorem akcji, która zakończy się 30 lipca i której patronuje bp Edward Dajczak, jest koszalińskie Stowarzyszenie „Dom Miłosierdzia", powstałe jako owoc pierwszej „Ewangelizacji nadmorskiej”, która odbyła się w roku 2009.

arw / Koszalin

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-28 12:51:32
miniaturka

Wyruszyła Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę

Z hasłem „Idźcie i głoście” wyruszyła 28 lipca Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Pątników żegnał i na drogę im błogosławił biskup pomocniczy gnieźnieński Krzysztof Wętkowski.
2017-07-28 13:30:59
miniaturka

W sobotę i niedzielę główne obchody rocznicy ŚDM

Msza św. w sanktuarium Jana Pawła II oraz koncert w Tauron Arenie, to główne wydarzenia związane z obchodami pierwszej rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
2017-07-28 14:22:55
miniaturka

Bielsko-Biała: wystawa „Chrystus Frasobliwy w sztuce”

Rzeźby w drewnie i kamieniu, obrazy, rysunki oraz grafiki poświęcone tematowi „Chrystusa Frasobliwego” można zobaczyć na otwartej właśnie wystawie w galerii Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej.
2017-07-28 15:56:18
miniaturka

Abp Gądecki: ŚDM pokazały, że jedność ponad podziałami jest możliwa

Światowe Dni Młodzieży pokazały, że jedność ponad podziałami jest możliwa. Jest to niezwykła szansa, która zdarzyła się naszemu narodowi raz na tysiąc lat – podkreśla metropolita poznański, abp Stanisław Gądecki.
2017-07-28 18:09:12
miniaturka

Ghana, abp Anokye: nielegalne wydobycie złota niszczy środowisko

Ordynariusz archidiecezji Kumasi w Ghanie wezwał rząd do podjęcia działań celem powstrzymania nielegalnej eksploatacji złóż mineralnych.
2017-07-28 18:37:19
miniaturka

Ruszył projekt wsparcia polskich pielgrzymów przed ŚDM w Panamie

Bilet dla Brata 2.0 to nowa odsłona projektu wspierającego młodzież ze Wschodu, aby jak najliczniej mogła uczestniczyć w ŚDM Kraków 2016. Tym razem celem jest pomoc w zorganizowaniu wyjazdu polskich pielgrzymów do Panamy.