Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-28 10:15
S. Zielińska / przystanekjezus.pl

Duchowe wsparcie Inicjatywy "Przystanek Jezus"

Organizatorzy Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus" zachęcają do wsparcia ewangelizacji poprzez modlitwę. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 30 lipca do 6 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

Autor/źródło: Pixabay, Pexels, licencja: CC0

Inicjatywa „Przystanek Jezus" odbędzie się w tym roku już po raz osiemnasty.

Osoby, które nie mogą być w tym czasie w Kostrzynie nad Odrą, zaproszone są, aby dołączyć duchowo i wesprzeć ewangelizację poprzez swoją modlitwę zostając Duchowym Przystankowiczem.

Aby dołączyć do grona Duchowych Przystankowiczów należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.przystanekjezus.pl

Od momentu zgłoszenia, aż do zakończenia PJ 6 sierpnia 2017 r., osoba zgłaszająca się deklaruje chęć codziennej modlitwy w intencji ewangelizatorów i organizatorów Przystanku Jezus i za wszystkich, do których będą oni posłani.

Każdego dnia w czasie trwania inicjatywy Duchowi Przystankowicze będą otrzymywać od organizatorów krótki list, z informacjami o tym, co dzieje się na PJ.

W każdy czwartek w Kościele Rektoralnym p.w. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Gubinie celebrowana jest Eucharystia w intencjach wszystkich Przyjaciół, Dobroczyńców i Współpracowników  "Przystanku Jezus" oraz Duchowych Przystankowiczów.


Źródło: Mateusz Warda, www.przystanekjezus.pl

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-28 08:19:49
miniaturka

Papież pisze do karmelitanki pomagającej osobom transseksualnym

Papież wyraził uznanie i poparcie dla argentyńskiej zakonnicy, która pomaga osobom transseksualnym uwalniać się od prostytucji i uzależnień.
2017-07-28 08:30:45
miniaturka

Kard. Koch w Rosji: relikwie św. Mikołaja wracają do Bari

„Ekumenizm świętych jest doskonałą okazją do dialogu między Kościołami” – powiedział kard. Kurt Koch przed odlotem do Rosji, komentując przyjęcie w tym kraju relikwii św. Mikołaja.
2017-07-28 09:09:49
miniaturka

Strefa Gazy: żyjemy tu z dnia na dzień

„Żyjemy tutaj z dnia na dzień. Nie myślimy o przyszłości. Tę przyszłość może nam podarować tylko cud” – tak o sytuacji w Strefie Gazy mówi proboszcz jedynej tam parafii katolickiej, brazylijski kapłan Mario Da Silva.
2017-07-28 10:21:58
miniaturka

Irak: chrześcijanie, a projekt niepodległego Kurdystanu

Działacze chrześcijańscy w Kurdystanie zostali zaproszeni przez szefa sztabu prezydenta autonomii do zaangażowania w przygotowanie referendum dotyczącego niepodległości tego regionu.
2017-07-28 10:41:02
miniaturka

Kolumbia: Papież zawierzy kraj Matce Bożej z Chiquinquirà

Ojciec Święty zawierzy Kolumbię Matce Bożej. Aktu tego dokona w czasie swojej wrześniowej wizyty w tym kraju, a konkretnie w jego stolicy.
2017-07-28 10:55:56
miniaturka

Kard. Parolin przed wizytą w Moskwie: mamy okres niepewności

O uwadze poświęcanej przez Stolicę Apostolską Europie Wschodniej oraz potrzebie dialogu z Rosją mówił watykański sekretarz stanu w wywiadzie udzielonym włoskiemu dziennikowi Sole24Ore.