Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-17 11:53
S. Zielińska / KAI

Rozpoczęła się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów

W Polańczyku rozpoczęła się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów - tygodniowa akcja ewangelizacyjna organizowana przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Przemyskiej.

Autor/źródło: Anna Sulencka, licencja: CC0

Przez najbliższe dni świeccy wierni z całej Polski będą głosić Ewangelię na bieszczadzkich ulicach i szlakach.

„Ewangelizacja Bieszczadów to czas wiosny Kościoła. Podczas niej doświadczamy tego, o czym Jezus mówi w Ewangelii: 'Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię całemu stworzeniu'” – mówi ks. Łukasz Nycz – koordynator projektu.

Ewangelizatorzy będą dzielić się swoją wiarą m. in. na zaporze solińskiej. Organizatorzy przygotowali pantomimy, scenki, pomniki ewangelizacyjne i krótkie uliczne przedstawienia. To wszystko ma zwrócić uwagę i sprowokować turystów do rozmowy na temat wiary.

„Chcemy, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ewangelizacja Bieszczadów to czas kiedy wychodzimy w imię Jezusa, aby mówić wszystkim, że ich kocha. Kiedy idziemy z orędziem Ewangelii na plaże Jeziora Solińskiego czy bieszczadzkie szlaki chcemy pokazywać ludziom, że także tam jest z nimi Pan Bóg” – powiedział ks. Mariusz Ryba – moderator Szkoły Nowej Ewangelizacji archidiecezji przemyskiej i organizator inicjatywy.

Co wieczór będą odbywać się również wieczorne spotkania m.in. z aktorką Patrycją Hurlak, projekcją filmu „Zerwany kłos”, inscenizacją drogi krzyżowej ulicami Polańczyka oraz wieczorem chwały nad Jeziorem Solińskim.

Ewangelizacja zakończy się w przyszłą niedzielę Eucharystią sprawowaną przez abp. Adama Szala – metropolitę przemyskiego, który patronuje akcji.

Ewangelizatorzy co roku gromadzą się przy sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku, gdzie odbywa się Eucharystia z kazaniem kerygmatycznym, obrazem do Ewangelii, adoracją Najświętszego Sakramentu i możliwością spowiedzi.

Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów to akcja, która ma już kilkunastoletnią tradycję. W latach 90. ks. Janusz Marszałek z młodymi ze wspólnoty ewangelizacyjnej Adonai, przemierzali bieszczadzkie szlaki i tam rozmawiali o Chrystusie z napotkanymi ludźmi. Z czasem, akcja nabrała tempa i rozszerzyła się także na okolice jeziora Solińskiego. W ewangelizację włączają się ludzie świeccy z całej Polski, reprezentujący różne wspólnoty żywego Kościoła.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła Katolicka Agencja Informacyjna.

ar, mf / Solina

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-17 09:51:57
miniaturka

„Młodość – projekt życia” - koncert na 1. rocznicę ŚDM w Krakowie

Archidiecezja krakowska zaprasza w dniach 29-30 lipca na obchody pierwszej rocznicy ŚDM w Krakowie. W programie znajdują się m.in. katecheza, koncert oraz Msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego.
2017-07-17 10:35:51
miniaturka

Kęty: poświęcenie obrazu św. Jana Kantego i tablicy na cześć patrona miasta

Poświęcenia obrazu św. Jana Kantego oraz tablicy upamiętniającej patrona Kęt i jednego z patronów diecezji bielsko-żywieckiej dokonano 16 lipca w rodzinnym mieście świętego, w 250. rocznicę jego kanonizacji.
2017-07-17 11:12:53
miniaturka

Ostrołęka: Rekolekcje Ognia 2017

W dniach 11–13 sierpnia po raz kolejny w Ostrołęce odbędą się Rekolekcje Ognia 2017! Rekolekcje wygłosi ojciec John Bashobora.
2017-07-17 12:17:06
miniaturka

Wkrótce ogólnopolskie rekolekcje „Uzdrowienie po aborcji”

Na początku sierpnia na terenie diecezji tarnowskiej odbędą się Ogólnopolskie rekolekcje "Uzdrowienie po aborcji".
2017-07-17 12:55:29
miniaturka

Biskupi apelują o pomoc dla poszkodowanych w diecezji opolskiej

Biskupi ponowili apel o modlitwę i pomoc materialną dla poszkodowanych w wyniku trąby powietrznej, która uszkodziła m.in. 55 budynków mieszkalnych w miejscowościach w diecezji opolskiej. Akcję wsparcia prowadzi Caritas Polska.
2017-07-17 13:38:05
miniaturka

Dom Rodzinny Jana Pawła II z wystawą plenerową na Rynku Głównym w Krakowie

Od 18 lipca na krakowskim Rynku przy kościele św. Wojciecha można będzie oglądać wystawę plenerową, której organizatorem jest Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.