Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-22 13:57
S. Zielińska / KAI

Kraków: UPJPII będzie współpracował medialnie z diecezją tarnowską

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II będzie współpracował medialnie z diecezją tarnowską. List intencyjny w tej sprawie podpisano 20 czerwca w Tarnowie.

Autor/źródło: pixabay.com

„Współpraca Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie z Diecezją Tarnowską nie jest czymś nowym. Wspólne doświadczenia zdobywano już m.in. w czasie przygotowań do obsługi Światowych Dni Młodzieży. Teraz jednak chęć współpracy w zakresie realizacji przedsięwzięć medialnych organizowanych przez instytucje i organizacje Diecezji Tarnowskiej z wykorzystaniem potencjału wiedzy, doświadczenia, kompetencji i infrastruktury medialnej UPJPII została usankcjonowana podpisaniem listu intencyjnego” - mówi Marta Mastyło, rzeczniczka UPJPII.

Podpisany w Tarnowie list zakłada m.in. utworzenie multimedialnego portalu informacyjnego kierowanego do młodych ludzi, ale także realizację wielu innych projektów medialnych oraz szkoleń dla studentów.

„Duszpasterstwo i ewangelizacja muszą uwzględniać również wymiar komunikowania się poprzez nowe media. Mamy już sygnały dotyczące audycji w zakresie duszpasterstwa rodzin oraz projekt w zakresie zaangażowania multimedialnego młodzieży” - mówi ks. dr hab. Michał Drożdż, dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJPII, jeden z sygnatariuszy listu, który podpisali także biskup tarnowski Andrzej Jeż, kanclerz tarnowskiej kurii ks. dr. hab. Robert Kantor oraz ks. prof. dr. hab. Wojciech Zyzak, rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, prężnie działający na Wydziale Nauk Społecznych UPJPII posiada Akademickie Centrum Medialne dysponujące najnowocześniejszym studiem telewizyjnym oraz specjalistycznym sprzętem do realizacji programów telewizyjnych i radiowych.

„To, jak i nowoczesne metody nauczania sprawiły, że studentom WNS UPJPII udało się podbić także ogólnopolski rynek mediów współpracując z TVP przy okazji emitowanego w ostatnich miesiącach w I Programie Telewizji Polskiej cyklu „Wielkie nieba” - informuje Marta Mastyło.

Rzeczniczka UPJPII dodaje, że oczkiem w głowie IDiKS jest także Radio Bonus, co sprawia, że obsługa medialna wydarzeń uniwersyteckich, czy innych zasługujących na uwagę, tak pod względem telewizyjnym, jak i radiowym jest zawsze zapewniona.

W mijającym roku akademickim Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie podpisał umowy o współpracę także z TVP3 w Krakowie i firmą TBC Project. „Te, jak i nowo podpisana umowa budują dodatkową przestrzeń dla zdobywania nowych kompetencji wśród studentów UPJPII i znacząco rozszerzają pole i możliwości ich działania na wielu płaszczyznach: duchowej, naukowej i medialnej” - mówi Marta Mastyło.

pra / Kraków, Tarnów

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-06-22 12:27:49
miniaturka

Przewodniczący KEP z wizytą u brytyjskiej Polonii

"Wizyta była wyrazem wsparcia ze strony Kościoła w Polsce i episkopatu dla brytyjskiej Polonii, która wspaniale dba o tożsamość polską i religijną" - powiedział abp Stanisław Gądecki w rozmowie z KAI po powrocie z Wielkiej Brytanii.
2017-06-22 12:56:09
miniaturka

"Artyści bezdomnym" - charytatywna aukcja Fundacji Kapucyńskiej

Książka od Krzysztofa Ziemca, koszulka i czapka z autografem Rafała Sonika, profesjonalny fartuch kucharski od Wojciecha Modesta Amaro, czy filmy od Janusza Gajosa - to jedne z wielu przedmiotów przekazanych na aukcję "Artyści bezdomnym".
2017-06-22 13:36:10
miniaturka

Wakacje na Polach Lednickich

Wspólnota LEDNICA 2000 jak co roku zaprasza na organizowane przez siebie Wakacje na Polach Lednickich i Jamnej.
2017-06-22 14:38:43
miniaturka

Wrocław: Artyści zagrają dla Aleppo

Darek Malejonek, Maleo Reggae Rockers, Halina Mlynkova, Arkadio, Kinga Kielich, Kuba Podolski – razem, w szczytnym celu. 25 czerwca na scenie przed wrocławską katedrą odbędzie się koncert „Maleo i przyjaciele. Dar dla Aleppo".
2017-06-22 15:16:39
miniaturka

Jarosław: XXV Międzynarodowy Festiwal „Pieśń Naszych Korzeni”

W dniach 20-27 sierpnia br. w Jarosławiu odbędzie się jubileuszowy, XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej „Pieśń Naszych Korzeni”.
2017-06-22 15:46:07
miniaturka

Kościół legnicki ma 7 nowych akolitów

Biskup senior Stefan Cichy udzielił posługi akolitatu 7 alumnom 4 roku Wyższego Seminarium Duchownego. Uroczystość odbyła się w południe w katedrze legnickiej.