Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-01 12:36
S. Zielińska / KAI

Jarocin: 16 czerwca rusza Festiwal Siedem Aniołów

Już po raz czwarty rusza wakacyjna wędrówka wspólnoty Siedem Aniołów. Tym razem artyści i animatorzy przemierzą Kaszuby. Ewangelizacyjną akcję zainauguruje 16 czerwca organizowany w Jarocinie dwudniowy Festiwal Siedem Aniołów.

Autor/źródło: pixabay.com

Wspólnota artystyczna Siedem Aniołów ma charakter ewangelizacyjny. - Pragniemy przeżywać rekolekcje jednocześnie tworząc miejsce dla indywidualnych spotkań, rozmów i warsztatów. Chcemy się wspólnie modlić, celebrować Eucharystię, rozmawiać, a także otwierać na osoby, które sytuują się gdzieś na marginesie Kościoła – wyjaśnia zakonnik.

- W tym roku motywem bliskim naszemu sercu stał się DOM i temat ten jest obecny w każdym naszym działaniu. Myśli i twórczość na temat DOMU zanosimy w tym roku na Kaszuby – mówi w rozmowie z KAI współorganizator projektu brat Cordian Szwarc OFM. Zapowiada, że w tym roku wspólnota będzie odwiedzać miejscowości kaszubskie.

Wakacyjną wędrówkę ewangelizatorów poprzedzi organizowany po raz pierwszy Festiwal Siedem Aniołów. Obok licznych wydarzeń artystycznych i ewangelizacyjnych, daje również przestrzeń wyciszenia, poszukiwania relacji z Bogiem i głoszenia Słowa Bożego.

W ramach odbywającego się w Jarocinie festiwalu na scenie głównej zagrają m.in. Bovska, New Day, Abba Pater Music, DagaDana, Dikanda. Z kolei na scenie alternatywnej będą prezentować się mniej popularne zespoły, grające rocka, muzykę alternatywną, hip-hop czy folk. Na gości będą czekać także dwie wystawy oraz projekcje filmów.

Odbędą się także wyjątkowe spotkania, na które zaproszono m.in. Piotra Żyłkę i Tomasza Budzyńskiego.

Kulminacją festiwalu będzie prezentacja spektaklu pt. „DOMność”. Przygotowane przez reżyserkę Mary Sadowską i blisko stu aktorów widowisko będzie prezentowane podczas tegorocznej wakacyjnej wędrówki. Prace nad przedstawieniem trwają od listopada ub.r.

- Spektakl został stworzony przez osoby, dla których DOM to nie zawsze temat przyjemny, ale które nie boją się o nim mówić – w prostocie i zupełnie szczerze. Ich opowieść jest poruszająca – mówi KAI br. Cordian Szwarc OFM.

W ramach Festiwalu w ruinach Kościoła Świętego Ducha przy Pałacu Radolińskich przygotowane będzie miejsce całodziennej modlitwy. Tam też odprawiane będą Msze święte.

Ciekawym punktem programu będzie niezwykle różnorodna Strefa Inspiracji z otwartymi warsztatami dla dużych i małych. Uczestnicy wydarzenia będą mogli samodzielne wydrukowanie koszulki z logo festiwalu. Poznają także tajniki kuglarstwa.

Natomiast dla szukających chwili relaksu organizatorzy wydarzenia przygotują wygodne miejsca w Strefie Chillu.

Festiwal Siedem Aniołów odbędzie się 16 i 17 czerwca Festiwal na terenie Pałacu Radolińskich w Jarocinie. Szczegółowy program wydarzenia na stronie internetowej: http://www.siedemaniolow.pl/festiwal-siedem-aniolow-jarocin-2017/. Udział w festiwalu jest bezpłatny.

Siedem Aniołów to wyjątkowa wspólnota tworzona przez artystów, działaczy, dzieci, duchownych, młodzież, osoby z doświadczeniami: bezdomności, marginalizacji czy niepełnosprawności. W inicjatywę zaangażowało się wiele stowarzyszeń i ośrodków twórczych, wspólnot i organizacji. - Wszystkich nas łączy pasja tworzenia, wspólnego działania i spotkania. Mamy różne osobowości, potencjały, również deficyty, ale każdy może dać od siebie coś wyjątkowego, osobistego – mówi br. Cordian Szwarc.

mip / Jarocin

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-06-01 11:03:50
miniaturka

Ks. Samir o rzezi Koptów w Egipcie: ostrzeżenie dla Europy

Zabójstwa w Egipcie pokazują, że islam niezwłocznie potrzebuje reformy, reinterpretacji swych źródeł: Koranu oraz zapisu czynów i słów Mahometa – uważa ks. prof. Samir Khalil Samir islamolog z Papieskiego Instytutu Wschodniego.
2017-06-01 11:24:08
miniaturka

DR Konga: ataki na misje i kościoły

Spalone misje, zniszczone kościoły, splądrowane szpitale i szkoły – tak od wielu tygodni wygląda sytuacja w Demokratycznej Republice Konga.
2017-06-01 12:20:18
miniaturka

Kard. Huzar był wielkim orędownikiem pojednania polsko-ukraińskiego

Kard. Lubomyr Huzar był wielkim orędownikiem pojednania polsko-ukraińskiego - napisał dla KAI ks. mitrat Stefan Batruch o zmarłym w 31 maja wieloletnim zwierzchniku Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.
2017-06-01 13:22:13
miniaturka

USA: biskupi apelują do prezydenta, by honorował Porozumienie Paryskie

Katoliccy biskupi Stanów Zjednoczonych zaapelowali do prezydenta Donalda Trumpa o to, by honorował Porozumienie Paryskie z 2015 r., mające na celu zapobieżenie zmianom klimatycznym na Ziemi. Weszło ono w życie 4 listopada 2016 r.
2017-06-01 14:05:13
miniaturka

Konferencja „Święty Andrzej Apostoł – na drogach świata”

W sobotę, 3 czerwca, w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Św. Andrzeja Apostoła w miejscowości Nieznamierowice (diecezja radomska), odbędzie się konferencja „Święty Andrzej Apostoł – na drogach świata”.
2017-06-01 14:38:18
miniaturka

Ks. Thévenin: modlitwa dziecka jest fortecą przeciwko wrogom Boga

Modlitwa dzieci jest niczym forteca przeciwko wrogom Boga, wiary i religii. Prostota, wiara, czystość życia i intencji dziecka poruszają Jego serce – mówi w rozmowie z KAI ks. Bruno Thévenin, założyciel Misji św. Teresy.