Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-31 08:10
AC / Radio Watykańskie

Diecezja tarnowska dzieli się powołaniami

Sześciu kapłanów diecezji tarnowskiej rozpoczyna przygotowania do wyjazdu na misje. Ponadto dwóch duchownych pojedzie głosić Ewangelię do Niemiec, a jeden do Stanów Zjednoczonych.

Autor/źródło: Janusz Migura, licencja: CC BY

Ks. Michał Mikulski planuje jechać do Ameryki Południowej. „To już się zaczęło w seminarium, gdy myślałem o wyjeździe na misje. Z pewnością pomógł mi też staż misyjny, który odbyłem w Ekwadorze, gdzie mogłem się przyglądać pracy misjonarzy, a pracując na parafii te myśli o wyjeździe dalej przychodziły” - powiedział ks. Mikulski.

Z kolei ks. Stanisław Knurowski chciałby pojechać na Kubę. Także ta decyzja długo u niego dojrzewała. „Ta decyzja się rozwijała, ale też pojawiła się po wizycie biskupów m.in. z Kuby, którzy prosili o misjonarzy. Jest we mnie takie wewnętrzne pragnienie, by tamtym ludziom służyć. Pewnie do końca tego się nie da wyjaśnić, to jest jak z powołaniem do kapłaństwa, że po prostu gdzieś w głębi serca się czuje, że to jest ta droga” - zauważył ks. Knurowski.

Przygotowaniem do wyjazdu na misje będzie pobyt w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.

R. Łączny, KAI/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-30 18:21:57
miniaturka

Seul szuka kanałów dyplomatycznych z Pjongiang, liczy na Watykan

Papież okazał wielkie zainteresowanie Koreą i tamtejszym Kościołem. Zapewnił też, że nowy prezydent Moon Jae-in zawsze będzie w Watykanie mile widzianym gościem – powiedział po powrocie do ojczyzny abp Hyginus Kim Hee-joong, przewodniczący tamtejszego episkopatu.
2017-05-30 18:26:57
miniaturka

Papież w tym roku nie pojedzie do Sudanu Płd.

W tym roku nie będzie można zrealizować planów papieskiej wizyty w Sudanie Południowym – poinformował watykański rzecznik prasowy.
2017-05-30 21:14:16
miniaturka

Bp Janiak zaprasza na centralne obchody jubileuszu 25-lecia istnienia Diecezji Kaliskiej

Centralne obchody jubileuszu 25-lecia istnienia Diecezji Kaliskiej połączone z 20. rocznicą wizyty Jana Pawła II w Kaliszu odbędą się w sobotę, 3 czerwca, pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza z udziałem ok. 20 biskupów.
2017-05-31 08:43:07
miniaturka

Poznań: „Redemptoris Missio” wybuduje w Kenii centrum dla dzieci

Dzięki wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z Poznania wybuduje w Kenii centrum dla dzieci.
2017-05-31 10:03:24
miniaturka

W drodze na Lednicę

Wspólnota młodzieżowa „Namaszczeni ogniem” z Elbląga poprowadzi w najbliższy piątek (2 czerwca) spotkanie modlitewne w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym pod hasłem „W drodze na Lednicę”.
2017-05-31 10:23:15
miniaturka

Boliwijscy biskupi: kultura śmierci porażką całego społeczeństwa

Porażką całego społeczeństwa oraz krokiem w stronę kultury śmierci nazwali biskupi Boliwii przyjęcie przez Komisję ds. Konstytucji Izby Deputowanych propozycji prawa legalizującego w tym kraju aborcję.