Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-28 16:45
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Papież do pielgrzymów w Piekarach Śląskich i Dniu Mediów

Podczas niedzielnej modlitwy z wiernymi Franciszek skierował też pozdrowienie do Polaków. Szczególnego błogosławieństwa udzielił uczestnikom dorocznej pielgrzymki mężczyzn do sanktuarium w Piekarach Śląskich.

Autor/źródło: M. Lubecka

Papież nawiązał też do faktu, że w niektórych krajach obchodzi się dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

„Środki społecznego przekazu umożliwiają natychmiastowe i powszechne dzielenie się wiadomościami. Wiadomości te mogą być dobre lub złe, prawdziwe lub fałszywe. Módlmy się, aby przekaz we wszystkich jego formach, był rzeczywiście konstruktywny, służył prawdzie, odrzucając uprzedzenia i szerzył nadzieję oraz  ufność w naszych czasach” – powiedział Ojciec Święty.

W Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu obchodzony jest w trzecią niedzielę września – w tym roku 17 września.

kb/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-28 12:29:53
miniaturka

Abp Kupny w Piekarach Śl.: człowiek współczesny jest rozdarty między niebem a ziemią

- Człowiek współczesny przeżywa rozdarcie, bo chociaż niebo go ciekawi, to jednak cały czas zajmuje się tym światem, w którym żyje - powiedział abp Józef Kupny w homilii.
2017-05-28 13:31:52
miniaturka

Ks. Greiche: masakra koptów odpowiedzią terrorystów na słowa prezydenta

Rzecznik egipskich biskupów katolickich, komentując masakrę 29 koptów, jakiej dżihadyści dokonali 26 maja w Al-Minji, wskazał na przemówienie egipskiego prezydenta Abdel Fataha al-Sisiego, wygłoszone na konferencji USA i islamskiego świata arabskiego w Arabii Saudyjskiej.
2017-05-28 16:43:28
miniaturka

Kołobrzeg: Msza św. za ludzi morza

W bazylice konkatedralnej w Kołobrzegu 28 maja odprawiona została Msza św. w intencji ludzi morza oraz absolwentów Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy, w 50. rocznicę powstania szkoły.
2017-05-28 17:52:22
miniaturka

Bp Marek Solarczyk świętował swój srebrny jubileusz kapłaństwa

W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego bp Marek Solarczyk świętował w warszawskiej bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika swój srebrny jubileusz kapłaństwa.
2017-05-28 17:55:34
miniaturka

Abp Hoser: Żywa relacja z Bogiem nadaje sens ludzkiemu życiu

Żywa relacja z Bogiem nadaje sens ludzkiemu życiu – podkreślił abp Henryk Hoser. W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego biskup warszawsko-praski przewodniczył Mszy św. w kościele Matki Bożej Królowej Polski w warszawskim Aninie.
2017-05-28 17:57:07
miniaturka
play

Papież na Regina Caeli: teraz to my mamy ewangelizować

Wniebowstąpienie przypomina nam, że Kościół istnieje po to, by głosił Ewangelię – powiedział Papież w przed południową modlitwą Regina Caeli.