Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-19 09:46
S. Zielińska / KAI

Kard. Dziwisz nagrodzony przez Festiwal Życia

W czwartek 20 kwietnia w Krakowie kard. Stanisław Dziwisz odbierze nagrodę „Premio Festival della Vita 2017” przyznaną w siódmej już edycji Festiwalu Życia odbywającego się we Włoszech. W tym roku Festiwal odbywa się pod hasłem „Żyć, to… poznawać”.

Autor/źródło: Flickr/episkopat.pl, Eliza Bartkiewicz, licencja: CC BY

Nagroda zostanie wręczona przez Konsula Honorowego Rzeczpospolitej Polskiej w Neapolu, dr. Dario Dal Verme, oraz przewodniczącego Centrum Kultury Świętego Pawła, organizatora festiwalu, ks. Ampelio Crema ssp.

W spotkaniu weźmie udział koordynator projektu, dr. Raffaele Mazzarella, a także ks. Daniel Łuka ssp, wiceprowincjał Zgromadzenia Paulistów w Polsce oraz dyrektor Edycji Świętego Pawła. Podczas spotkania ks. Kardynał przekaże Festiwalowi Życia relikwie św. Jana Pawła II.

Festiwal Życia to inicjatywa kulturalna Zgromadzenia Paulistów (Towarzystwo Świętego Pawła) podejmowana w ramach Centrum Kultury Świętego Pawła z siedzibą w Campanii we Włoszech.

Więcej o Festiwalu na stronie www.festivaldellavita.it

Edycja św. Pawła / Caserta

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-04-19 08:33:42
miniaturka

Rosja: Walka o wolny Poniedziałek Wielkanocny

Poniedziałek Wielkanocny jest w Rosji dniem roboczym. Działaczom wielu prawosławnych organizacji społecznych taki stan prawny wydaje się niewłaściwy i niezgodny z rosyjską tradycją.
2017-04-19 08:48:40
miniaturka

Maturzyści na Jasnej Górze

Trwają pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę, dziś do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej zawitali uczniowie klas maturalnych z diecezji opolskiej i radomskiej.
2017-04-19 09:18:22
miniaturka

Papież nie pojedzie do Brazylii, wstawia się za ubogimi

Papież Franciszek nie pojedzie w tym roku do Brazylii. Napisał o tym w liście do prezydenta tego kraju Michela Temera, który zaprosił go do złożenia wizyty z okazji 300-lecia sanktuarium w Aparecidzie.
2017-04-19 10:18:07
miniaturka

Ekumeniczny list prymasów Irlandii przeciw relatywizmowi

Do pytania „Cóż to jest prawda?”, jakie Piłat zadał w Wielki Piątek Jezusowi, nawiązali obaj prymasi Irlandii w przesłaniu, które wystosowali wspólnie również w tym roku, zgodnie z zapoczątkowaną już wcześniej ekumeniczną tradycją.
2017-04-19 10:48:23
miniaturka

VI Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko – Żydowskie

VI Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko – Żydowskie, odbywać się będą w dniach 24 – 28 kwietnia pod hasłem „ABC judaizmu dla chrześcijan”.
2017-04-19 11:51:23
miniaturka

Przewodniczący KEP: prawo nie jest jedynie umownym zbiorem zasad

W Sekretariacie KEP w Warszawie trwa konferencja o koncepcji państwa w nauczaniu Benedykta XVI. Abp Stanisław Gądecki, w swoim wystąpieniu na jej rozpoczęcie wskazał m.in. na ważny problem, jakim jest właściwe rozpoznanie prawa.