Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-31 14:48
S. Zielińska / KAI

KRRiT przyznała koncesję ewangelizacyjnemu Radiu Profeto na 92,1 MHz

„To dla nas historyczny moment” – mówi KAI ks. Michał Olszewski SCJ, dyrektor Grupy Medialnej Profeto komentując przyznanie przez KRRiT koncesji ewangelizacyjnemu Radiu Profeto.

Autor/źródło: pixabay.com

Radio Profeto otrzymało koncesję na nadawanie na częstotliwości 92,1 FM na obszarze kilkunastu gmin w Małopolsce.

Podczas posiedzenia 30 marca 2017 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesję dla Fundacji Profeto.pl – Sercański Sekretariat Na rzecz Nowej Ewangelizacji - Radio Profeto.pl 92,1 MHz. 10-letnia koncesja obejmuje rozpowszechnianie programu radiowego o zasięgu lokalnym (województwo małopolskie, stacja nadawcza Skomielna Czarna Polana), o charakterze społeczno-religijnym. Nadawane w nim będą audycje ewangelizacyjne, transmisje z ważnych wydarzeń związanych z życiem Kościoła oraz różne gatunki muzyki chrześcijańskiej.

„To historyczny moment dla Polskiej Prowincji Księży Sercanów, która jest fundatorem Fundacji Profeto.pl. Jest to bowiem mocne nawiązanie do naszego założyciela – o. Jana Leona Dehona, który już w XIX w. działał na ówczesnym rynku medialnym i zachęcał nas do wyjścia z zakrystii i poszukiwania nowych form ewangelizacji” – mówi KAI ks. Michał Olszewski SCJ, dyrektor Grupy Medialnej Profeto.

„Dla Fundacji Profeto.pl jest to zwieńczenie ponad 1,5 rocznego żmudnego procesu, który kosztował nas wiele sił i zaangażowania. Ale dzień 30 marca 2017 r. wynagradza nam wszystko. Jesteśmy szczęśliwi, że robimy ten wielki krok na przód, a Radio Profeto wchodzi w świat radiofonii przygotowane pod względem technicznym i programowym” – dodaje ks. Olszewski i podkreśla chęć świętowania sukcesu wraz z słuchaczami, którzy od prawie 3 lat słuchają Radia Profeto w internecie. „Bez ich zaangażowania duchowego, materialnego i po prostu przyjaźni, nie byłoby to możliwe. Jestem wzruszony i wdzięczny wszystkim, którzy nam zaufali” – mówi dyrektor Grupy Medialnej Profeto.

W najbliższym czasie Radio Profeto zmieni swoje logo. „To odważna decyzja, ale podyktowana zarówno obecnymi trendami jak i koniecznością odświeżenia wizerunku. Nie ma lepszego momentu na taką zmianę, jak konieczność wpisania w logotyp przyznanej częstotliwości 92.1 FM” – wyjaśnia ks. Olszewski.

Sercanin dodaje, że redakcja będzie pracowała nad rozwojem programowym, ale nie zapowiada rewolucyjnych zmian. „Najważniejsze dla nas pozostaną na antenie: chrześcijańska muzyka, programy publicystyczne i ewangelizacyjne, poranki na żywo oraz transmisje LIVE z wydarzeń ewangelizacyjnych. Nadal będziemy stronić od newsów oraz polityki, by nasza antena zawsze była tą, która łączy, a nie dzieli” – zaznacza ks. Olszewski.

Przyznana koncesja zwiększa przestrzeń, w której Radio Profeto będzie słyszalne. Na częstotliwości 92,1 FM będzie można go słuchać w gminach: Budzów, Jordanów, Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Lubień, Maków Podhalański, Myślenice, Pcim, Stryszów, Sułkowice, Tokarnia oraz systemie DAB+ nadawanym testowo z Przechyby k. Nowego Sącza. „Stajemy się jedyną rozgłośnią nadającą na FM-ie w archidiecezji krakowskiej, która ma tylko i wyłącznie program religijny od strony programowej jak i muzycznej” – podkreśla ks. Olszewski i zaznacza, że Fundacja Profeto.pl nie spocznie na laurach.

„Chcemy włączyć się bardzo mocno w rozwój radia cyfrowego DAB+ i zawalczyć o jeszcze kilka miejsc, na których terenie są do rozdysponowania wolne częstotliwości. Mamy nadzieję, że wczorajsza decyzja KRRiT będzie dla nas początkiem kolejnej wielkiej przygody w dziele ewangelizacji” – zapowiada ks. Olszewski.

pra / Kraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy