Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-08 12:16
AC / Radio Watykańskie / kb/ rv, la croix

Francja: jak ewangelizować muzułmanów?

Kościół we Francji powraca do refleksji nad ewangelizacją muzułmanów

Autor/źródło: photogenica.pl,MBI

W ubiegły weekend w Lyonie odbyło się poświęcone tej tematyce forum duszpasterskie pod hasłem Jezus Mesjaszem. Uczestniczyli w nim zarówno konwertyci z islamu, jak i osoby, które mają doświadczenie ewangelizacji w środowisku muzułmańskim. Zwrócono uwagę na potrzebę odpowiedniego przygotowania chrześcijan, którzy na co dzień mają kontakt z islamem. Dzielono się nawróceniami, a także doświadczeniami z przyjmowania mahometan, którzy zgłaszają się do Kościoła. Mówiono też o różnicach między islamem i wiarą chrześcijańską.

Dwudniowa inicjatywa wzbudziła żywe oburzenie w środowisku muzułmańskim. Rektor wielkiego meczetu w Lyonie zarzucił wręcz Kościołowi powrót do epoki krucjat. Kard. Philippe Barbarin odmówił komentarza w tej sprawie. Jednakże jego delegat ds. dialogu międzyreligijnego w archidiecezji lyońskiej zaznaczył, że dzielenie się własną wiarą to nie żaden skandal. „Musimy wiedzieć, jak przyjmować katechumenów przychodzących z islamu czy skądinąd” – powiedział ks. Christian Delorme. Zapewnił on również, że Kościół nie opiera swego duszpasterstwa na oczernianiu islamu. Zastrzegł jedynie, że można by się zastanowić nad metodologią samego forum. Radykalne przeciwstawianie prawdy chrześcijańskiej doktrynie muzułmańskiej może bowiem doprowadzić do naruszenia zgodnego współistnienia chrześcijan i muzułmanów w Lyonie.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-08 10:14:38
miniaturka

Przewodniczacy Episkopatu: Depresja jest zawsze doświadczeniem duchowym [tekst homilii]

– Depresja jest zawsze doświadczeniem duchowym. Ci, którzy opiekują się osobami cierpiącymi na depresję, a nie spełniają funkcji terapeutycznych, winni przede wszystkim dopomagać im w odzyskaniu szacunku dla samych siebie – powiedział abp Stanisław Gądecki.
2017-02-08 10:57:29
miniaturka

Warszawa: kard. Nycz na premierze filmu „Milczenie”

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska we wtorek wzięli udział polskiej premierze filmu „Milczenie” Martina Scorsese. Obraz trafi do kin 17 lutego.
2017-02-08 12:10:53
miniaturka

Kraków: 100 dni modlitwy różańcowej

W Krakowie trwa akcja „100 dni modlitwy różańcowej”. Inicjatywa ma na celu duchowe przygotowanie do obchodów 100. rocznicy objawień w Fatimie.
2017-02-08 12:36:59
miniaturka

Egipscy biskupi u Papieża o prezydencie i prześladowaniach

Ojciec Święty wyraził wolę odwiedzenia Egiptu. Zastrzegł jednak, że wszystko trzeba jeszcze dobrze zorganizować
2017-02-08 12:57:43
miniaturka

Ruszyły „Rozmowy poświęcone” w bielskiej katedrze

Budynkowi kościoła i wypełniającym go elementom poświęcona była pierwsza z cyklu „Rozmów poświęconych” w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej.
2017-02-08 13:29:34
miniaturka

Obrońcy życia: pojednajmy się!

Potyczki w środowiskach pro-life zmniejszają skuteczność oddziaływania obrońców życia. Jest to wykorzystywane przez środowiska przeciwne - uważa prof. Chazan