Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-06 21:42
AC

Wstań z kanapy... głoś Jezusa! - rekolekcje w Częstochowie

Kiedy organizatorzy rekolekcji wymyślali temat przewodni, nie sądzili, że taki będzie program duszpasterski dla młodzieży - #ZEJDZZKANAPY

Autor/źródło: Diakonia Ewangelizacji Archidiecezji Katowickiej
Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne (ORAE I), zatytułowane "Wstań z kanapy... głoś Jezusa!". Jak się okazuje, wpisują się idealnie w program duszpasterski dla młodzieży #ZEJDZZKANAPY. Po prostu: Duch Święty działa!

Jednak rekolekcje są skierowane nie tylko do młodzieży, ale także do całych rodzin i kapłanów. Odbędą się w Częstochowie, w Domu Ruchu Światło-Życie, w terminie 8.04 do 2.05.2017.

Celem rekolekcji jest przebudzenie ewangelizacyjne, przede wszystkim członków Ruchu Światło-Życie, ale nie tylko. Diakonia prowadziła w 2013 roku w swojej archidiecezji akcję "Budzik", która postawiła na "ewangelizacyjne nogi" bardzo wiele osób. Teraz "budzą" jednak dalej, bo Papież Franciszek wciąż zachęca wszystkich do radosnego wychodzenia do ludzi, niesienia Bożego miłosierdzia potrzebującym. Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej  wychodzi regularnie na ulice Katowic, aby mówić ludziom o Jezusie.

Rekolekcje to okazja do spojrzenia na ewangelizację przez pryzmat modlitwy, uczynków i świadectwa. Organizatorzy zapraszają młodych, rodziny, kapłanów, by razem wstali z kanapy i założyli wyczynowe buty!

Zapisy ruszyły w styczniu 2017 roku. Wydarzenie jest tutaj: "Wstań z kanapy..."

Więcej szczegółów będzie się też pojawiało tutaj na: Facebooku

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-06 17:38:32
miniaturka

Papież: ludzie sztywni boją się wolności, którą daje Bóg

Ludzie sztywni boją się wolności, którą daje nam Bóg, boją się miłości – stwierdził Franciszek na dzisiejszej porannej Mszy. Podkreślił, że chrześcijanin jest „niewolnikiem” miłości, a nie przymusu.
2017-02-06 18:11:49
miniaturka

Papież do niemieckich ewangelików: współodpowiedzialni za jedność

Mamy ten sam Chrzest; musimy niestrudzenie iść razem ku coraz pełniejszej jedności – wskazał Papież, przyjmując w Watykanie delegację Kościoła Ewangelickiego w Niemczech.
2017-02-06 18:34:37
miniaturka

Cyryl: Współczesne mini-rewolucje echem rewolucji październikowej

Rosyjska Cerkiew prawosławna wspominała 5 lutego nowych męczenników i wyznawców, którzy oddali życie za wiarę w czasach sowieckich.
2017-02-06 22:37:44
miniaturka

107 lat adoracji Jezusa Eucharystycznego w Kętach

Za charyzmat apostolstwa eucharystycznego dziękowały klaryski w Kętach, które 6 lutego świętowały jubileusz 107-lecia wieczystej adoracji Jezusa Eucharystycznego w klasztorze.
2017-02-07 07:13:20
miniaturka

Nowa Karta Pracowników Służby Zdrowia

Kościół ma nową Kartę Pracowników Służby Zdrowia. Pokazuje ona, jak zgodnie z Ewangelią służyć chorym, z uwzględnieniem nowych wyzwań, które stawia współczesna medycyna.
2017-02-07 07:48:00
miniaturka

RŚA: konflikt religijny przykrywką dla rabowania diamentów

Konflikt religijny stanowi jedynie przykrywkę mającą zatuszować prawdziwą rzeczywistość, jaką jest chęć nielegalnego wydobywania diamentów. Wskazują na to „trzej święci Bangi”, jak popularnie określa się tamtejszego arcybiskupa, imama i pastora.