Strona główna
opoka.org.pl
2018-06-03 07:45
S. Zielińska / Paweł Pasierbek SJ

Abp Fisichella: to pontyfikat nowej ewangelizacji

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji uważa, że obecny pontyfikat skupia się właśnie na tym zadaniu. Podkreśla także rolę sanktuariów rozsianych po całym świecie w krzewieniu prawdy o Chrystusie.

Autor/źródło: Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska, ks. Wojciech Parfianowicz, licencja: CC BY

Kościół, który wychodzi do ludzi; który jest szpitalem polowym – to wyrażenia Papieża przywołujące na myśl jego podstawowe zaangażowanie, jakim jest ewangelizacja. To misja, którą Kościołowi powierzył sam Jezus – stwierdził prefekt Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Abp Rino Fisichella podkreślił, że ów rys ewangelizacyjny jest jednym z najbardziej charakterystycznych dla pontyfikatu Franciszka.

W wywiadzie udzielonym naszej rozgłośni watykański hierarcha mówił także o nowym zadaniu, jakie Papież powierzył kierowanej przez niego dykasterii, a które dotyczy opieki nad sanktuariami.

“Przede wszystkim jesteśmy jeszcze na etapie organizacji tej pracy, ale już spotkaliśmy się w z wieloma grupami, które sprawują pieczę nad różnymi sanktuariami. Spotkaliśmy się, na przykład, z delegacjami sanktuariów włoskich, francuskich, w sierpniu pojadę w tej sprawie do Kanady, a we wrześniu będziemy w Ameryce Łacińskiej. Cały czas jest wielki ruch w tej kwestii, gdyż intuicja Papieża jest bardzo ciekawa: uczynić z sanktuariów szczególne miejsca ewangelizacji! Znajdują się one zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Afryce, w Indiach... Dokonuje się ona poprzez przyjmowanie ludzi, udzielanie sakramentów, głoszenie Słowa Bożego, świadczenie miłości – powiedział abp Fisichella.”

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-06-02 22:07:24
miniaturka

Kalisz: Procesja „Od Wojciecha do Józefa”

Procesją „Od Wojciecha do Józefa” rozpoczęły się w Kaliszu obchody święta Opieki Świętego Józefa i 21. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Kaliszu, która miała miejsce 4 czerwca 1997 r.
2018-06-02 23:26:09
miniaturka

Gliwice: Finałowy Koncert XXIX "Dni Muzyki Organowej"

Dzisiejszy - finałowy - koncert będzie szczególnie poświęcony setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i powiązany z obchodami Roku Zbigniewa Herberta.
2018-06-03 07:14:31
miniaturka

Włochy: beatyfikacja Marii Ukrzyżowanej od Miłości Bożej

W Neapolu odbyła się beatyfikacja s. Marii Ukrzyżowanej od Miłości Bożej, założycielki Sióstr Apostołek Najświętszego Serca.
2018-06-03 07:59:57
miniaturka

Abp Ryś na Lednicy: w centrum Kościoła jest człowiek

Bóg wiele razy wyciąga do nas rękę, która jest pełna darów. - Ty dla Boga jesteś najważniejszy. Ty - w swoim głodzie, w swojej słabości, bo on chce cię nakarmić, uleczyć twoją rękę i duszę. - mówił abp Grzegorz Ryś na Polach Lednickich.
2018-06-03 08:40:21
miniaturka

Łotwa: “Noc kościołów”

Od Półwyspu Kolka na północy po Dyneburg na południowym wschodzie i od nadmorskiej Lipawy po położoną przy granicy z Rosją Viļakę odbyła się 1 czerwca „Noc kościołów”.
2018-06-03 11:54:22
miniaturka

"Dziękujemy za niepodległość" - dziś obchody XI Święta Dziękczynienia

Podziękowanie za odzyskaną w 1918 roku niepodległość będzie głównym motywem obchodzonego dziś XI Święta Dziękczynienia. Centralne uroczystości odbędą się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.