Strona główna
opoka.org.pl
2018-05-21 14:16
ek / KAI

Abp Becciu: kardynałowie wraz papieżem wytyczają nowe drogi ewangelizacji

Szukanie nowych dróg ewangelizacji w świecie, który coraz bardziej potrzebuje miłości Chrystusa - to wyzwanie stojące przed kardynałami. Podkreślił to kardynał nominat Giovanni Angelo Becciu.

Autor/źródło: Pixabay, x_oni, licencja: CC0

Kardynał nominat Giovanni Angelo Becciu, substytut (zastępca sekretarza stanu) ds. ogólnych i delegat specjalny przy Zakonie Maltańskim, jest jednym z 14 duchownych, którzy 29 czerwca zostaną włączeni do kolegium kardynalskiego.

- Powołaniem kardynałów jest być całkowicie wiernymi papieżowi i być gotowymi do przelania własnej krwi, ale właśnie z [powodu] wierności, z miłości do Kościoła. Powinniśmy więc być świadkami komunii i jedności, a także, powiedziałbym, bogatymi w wyobraźnię w szukaniu właściwych dróg ewangelizacji - wskazał abp Becciu.

Ponieważ „dechrystianizacja postępuje, szczególnie w świecie zachodnim”, to „pokornym wkładem” kardynałów jest szukanie nowych i odpowiednich form ewangelizacji”, której potrzebują społeczeństwa. Zawsze jednak „w komunii z Ojcem Świętym”. 

pb (KAI/vaticannews.va) / Watykan

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-05-21 12:23:01
miniaturka

Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

W poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W tym roku po raz pierwszy – zgodnie z decyzją papieża Franciszka – jest to wspomnienie obowiązkowe obchodzone w całym Kościele katolickim w obrządku łacińskim.
2018-05-21 12:36:04
miniaturka

Gliwice: Uroczysty koncert kantatowo-oratoryjny zainauguruje XXIX Dni "Muzyki Organowej"

Międzynarodowy Festiwal „Dni Muzyki Organowej” w Gliwicach zalicza się do najbardziej prestiżowych festiwali organowych i oratoryjno-kantatowych nie tylko w Polsce ale i w Europie.
2018-05-21 13:08:42
miniaturka

Abp Krajewski o swej nominacji: ta purpura jest dla ubogich

- Ta purpura jest dla ubogich i dla wolontariuszy, ja nie mam żadnych zasług - tak na wiadomość o swej nominacji kardynalskiej zareagował jałmużnik papieski abp Konrad Krajewski.
2018-05-21 14:33:10
miniaturka

Góra św. Anny: Pielgrzymka Mniejszości Narodowych

Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza do udziału w dorocznej Pielgrzymce Mniejszości na Górę Świętej Anny.
2018-05-21 14:49:11
miniaturka

Rosja: islamiści zaatakowali kościół prawosławny w Groznym

Czterech młodych islamistów zaatakowało 19 maja kościół prawosławny św. Michała w centrum Groznego – stolicy Czeczenii. Zginęła jedna osoba cywilna oraz dwóch policjantów, zabici też zostali zamachowcy.
2018-05-21 14:59:50
miniaturka

Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich

W najbliższą niedzielę 27 maja, odbędzie się doroczna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej.