Strona główna
opoka.org.pl
2021-03-10 13:46
AC

10-letnia dziewczynka spełniła swoje marzenie przed śmiercią. Jakie? Została misjonarką!

„Chcę być misjonarką!” – powiedziała księdzu ciężko chora dziewczynka. Dziś jest nią już w niebie. Teresita zmarła 7 marca w Madrycie po trzech latach walki z guzem mózgu. Wcześniej otrzymała sakrament namaszczenia chorych i... pismo, że została misjonarką. Życiowe marzenie spełnił ks. Camino.

Autor/źródło: twitter.com/archimadrid, archimadrid.org

Teresita Castillo de Diego miała misyjną duszę. Jej misja była taka: „zawsze mówić o Jezusie i dawać radość”. 10-latka, cierpiąca i walcząca z guzem mózgu, powtarzała: „W te dni, kiedy jestem chora, ofiaruję to za lud, np. za kogoś, kto też jest chory, za księży...”. Taka właśnie była Teresita. Dziewczynka miała w sobie ogromne pragnienie, aby Pan Jezus był znany na całym świecie i kochany przez inne dzieci: „Chcę zapoznać z Jezusem inne dzieci, które Go nie znają, aby zawsze były szczęśliwie i kroczyły drogą do ​​nieba”.

Teresita Castillo de Diego zmarła 7 marca 2021 roku w Madrycie po trzech latach walki z guzem mózgu. Dała jednak przedtem wielkie świadectwo swojej wiary. Wikariusz biskupi archidiecezji madryckiej, ks. Ángel Camino, odprawiał Mszę św. w szpitalu La Paz w Światowy Dzień Chorego, 11 lutego 2021 roku. Został tego dnia poproszony, aby odwiedził 10-letnią dziewczynkę, przykutą do łóżka w szpitalnej sali, która czekała na operację usunięcia guza mózgu. Kapłana zaprowadzili do Teresity, przy której czuwała jej matka. Dziewczynka wyznała księdzu, że ma ogromne marzenie: chciałaby zostać katolicką misjonarką, bo bardzo kocha Pana Jezusa. „Zapytałem: kim chcesz być? Odpowiedziała: „chcę być misjonarką!” To wywarło na mnie ogromne wrażenie” – przyznaje ks. Ángel Camino. Wikariusz odpowiedział dziewczynce: „Teresito, czynię cię teraz misjonarką Kościoła, a dziś po południu przyniosę dokument to poświadczający i krzyż misyjny”. Następnie kapłan udzielił młodej dziewczynie sakramentu namaszczenia chorych. Teresita przyjęła Pana Jezusa w Komunii św.

W wikariacie ks. Camino przedstawił oficjalny dokument ustanawiający Teresitę na misjonarza. Następnie wziął krzyż misyjny i wieczorem wrócił do szpitala. Teresita poprosiła swoją matkę, aby zawiesiła krzyż przy jej łóżku szpitalnym tak, aby mogła go łatwo zobaczyć i powiedziała: „Jutro zabiorę go na salę operacyjną. Jestem teraz misjonarzem! Prawdziwym misjonarzem!”.

Z tym krzyżem Teresita Castillo de Diego została pochowana. W ostatnich tygodniach życia, 10-letnia misjonarka przypominała swojej matce Chrystusa na krzyżu, zwłaszcza wtedy, gdy nie mogła już pić wody, a pielęgniarki wkładały jej do ust gazę namoczoną w wodzie. Ta dziewczynka była przepełniona Bogiem, a jej krótkie życie to ogromne świadectwo wiary. 

źródło: catholicnewsagency.com; archimadrid.org

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-03-10 13:47:08
miniaturka

Kard. Sarah: nigdy nie sprzeciwiłem się papieżowi

Posłuszeństwo papieżowi nie jest jedynie potrzebą ludzką. Jest sposobem na to, by być posłusznym Chrystusowi, który postawił apostoła Piotra i jego następców na czele Kościoła – przypomina kard. Robert Sarah w wywiadzie podsumowującym jego ponad 20-letnia posługę w Stolicy Apostolskiej.
2021-03-10 13:53:10
miniaturka

Aktor odmówił przeczytania fragmentu książki krytykującego Jana Pawła II

Chodzi o fragment książki Artura Domosławskiego o Zygmuncie Baumanie. Aktor w trakcie pracy nad audiobookiem odmówił przeczytania jej fragmentu krytykującego Jana Pawła II i całkowicie zrezygnował z pracy nad nagraniem. Książkę przeczytał inny lektor, publikacja ukazała się zgodnie z planem.
2021-03-10 13:58:29
miniaturka

Konkurs #FakeHunter Challenge już za dwa dni

Za dwa dni, w piątek 12 marca, rusza II edycja konkursu #FakeHunter Challenge. Zadaniem uczestników będzie wyłapywanie i weryfikacja fałszywych treści w temacie m.in. bezpieczeństwa i skuteczności szczepionek, powikłań poszczepiennych. Na zwycięskie zespoły czekają nagrody pieniężne.
2021-03-10 14:58:43
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Przykład Pana Jezusa uczy, że w obliczu zarzutów trzeba posługiwać się rozumem, argumentować, odsłonić absurdalność oskarżeń, wykazać błąd. Kiedy więc słyszymy jakieś złe słowo przeciwko wierze, nie wolno wpadać w panikę, ale spokojnie szukać odpowiedzi.
2021-03-10 15:32:09
miniaturka

W Szczecinie po raz siódmy odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych

19 marca 2021 r. na Cmentarzu Zachodnim w Szczecinie po raz siódmy odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych. Zgodnie z obowiązującym prawem wszystkie dzieci zmarłe przed narodzeniem (niezależnie od długości trwania ciąży) mają prawo do godnego pochówku.
2021-03-10 19:13:24
miniaturka

Ukazał się kolejny numer biuletynu „Anamnesis”

Ars celebrandi